כשלון הדמוקרטיה

פרנקו מת, הכריז Juan Carlos I Rey de España, רוחות של שינוי, חופש וטרנספורמציה, להגיע כמעט בכל פינה של החברה הספרדית. ספין פוליטי היה בלתי ניתן לעצירה, ולכן היה צריך את הקרקע הדמוקרטיה הצעירה. החל עם הרוב גיבוי לאזרח, החוק לרפורמה פוליטית, שכללו בין היתר ניסוח חוק בחירות, חשיבות ההון, כמו המפענח בתוך ספירת המושבים הקלפי. כמעט במקביל, הייתה העובדה כמעט אי אפשר לדמיין לגליזציה של PCE. גם ב- 77, היו הבחירות הכלליות הראשונות, שזכתה Suárez אדולפו של UCD לא יציב.

ב- 78, הגיע לשיאו התהליך עם החוקה, הכל מבורך, אימץ לו, כמה מאוחר יותר לא מסופקת ותקפה. יסודות מוצקים, הכרה בינלאומית, דוגמה של מעבר פוליטית. כל מה שאנחנו שמחים, ככל הנראה דברים שעשו, בטח?… . לא, לצערי לא. אם ב- 78 שהם למדו. כי בשנת 2009 הפרלמנט של קטלוניה יהיה מסוגל להעביר חוק, עם אותיות קטנות, שבו קטלאנית עולה לרכב השפה של החינוך, על אפליה מתעלל של הספרדים, מאמינים כי התחושה היה קרוב כשל, פשוט כי השכל הישר הבסיסיים ביותר, מכתיבה כי שהוא מנוגד בתכלית החוקה. אגב, TC ב המליאה, אשר יכולה לאחד, גם בתוך המליאה, הלאומי אאודיינסיה, צריך להיות בשם שלמים שגרירים של דרום אוסטיה.

אני מאמין, כי מצב autonomies היה הביזיון הגדול של הדמוקרטיה שלנו. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל קבוצת עזריאלי. העדר רגולציה, מנגנוני בקרה, יחד עם חוק קולות הרסניים, אשר מעניק כוח רב מדי לבני מיעוטים, יש ניפץ את העקרונות ואת זכויות בסיסיות, כגון שוויון או חופש. צריך לחזק את הזהות התרבותית של כל אזור, אבל לא עד לעצמאות, יציב, אבל להיפך, את הגיוון הזה חייב לשרת כדי להאכיל את העושר של האומה הספרדית. כמו המדען פוליטית איבו Duchacek, אמר ” לאומיות חילק את האנושות יחידות סובלנות הדדית… “.” הוא לא התייחס לציוד היקפי, כגון בסקית או לאומיות קטלאנית, אבל זה מתאים. אפשר לשנות את המצב? הנזק שנגרם, במקרים רבים חסר תקנה, אבל כן, עדיין יש לנו זמן כדי להפוך את הגאות. דחוף ביותר היא לתקן את קולות החוק והתקנות בקונגרס ובסנאט. הקונגרס חייב להיות פורום נבחרת למסיבות, מסוגלים להגן באותה האינטנסיביות, העגבניות של El אחידו או את fabes אסטורית, ואת הסנאט צריך להיות הבית של ייצוג אזוריים, שבו אין מסיבות לאומיות, להציע יוזמות חקיקה, הם לאחר מכן לעבור הקונגרס. מצד שני, צריך להחזיר את חלק מן הסמכויות שהועברו אל קהילות אוטונומיות, הדבר החשוב ביותר הוא חינוך, משאיר מקום אחד מהאזורים, להעמיק בחקר תכונות תרבותיות משלהם, אך כמובן, תא המטען המעצבות חייב להיות נפוץ בכל ספרד. היום זוועות היום, אותנטי בספרי מסוימים, לדוגמה על אלה המשמשים את ikastolas, ניתן לקרוא היא הספרדים כמו הפולשים של Euskal Herria. אין תגובה. הטיפשות הפוליטית של הצדדים שדה ספרדי, נתן כנפיים לאומיות הפסלות. אף פעם לא מאוחר להגיב, אבל דחוף. רפורמה בחוק מועצה, לשנות פונקציות וייצוג של המצלמות, משהו בסיסי כדי להתקדם בכיוון הנכון, שלא לדבר על משרד החינוך כישורים עבור כל המדינה. בכנות, לי תקווה קטנה, כי רפורמות אלו מתבצעות, בעיקר בגלל אפילו ב PP, כמה מגזרים אוטונומית להפליג בכיוון ההפוך. אין לשים ידיים לעבודה, אנוכיות לאומני שאינו יודע שובע, מוזן על ידי PP ו PSOE, consentidores ימשיך להעמיק ב הבידול איך חוקתי, כל כך לא הוגן של האזרחים על בסיס ה קהילה האוטונומית של מגורים. כאשר מתחילים לדבר על זכויות בשטחים, הוא סיים עם הזכויות אזרחים. ואת זה בספרד כולנו שווים, אבל כמו חזירים, אורוול, מסוימים יותר מאחרים.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *