שוק המניות: מי לשרת אותו?

כאשר למדתי בבית הספר היישום המעשי של הגרפיקה, אני זוכר כדוגמה, השתמש המכירות החודשי של החברה אמור. אני גם אמר כי ישנם משתנים עונתיים באמצעות קטגוריות, אך באופן כללי, והכי חשוב, היא להמחיש את המגמה הגדלה או הקטנה. אם אנחנו עושים את גרף עם האבולוציה של הכלכלה העולמית, נלקח בתור הפניה פבואר 2008 עד פברואר 2009, היה לנו להראות?. אני מאמין כי כל שרשרת ההרים הוא ליניארי יותר את הגרף שהתקבל. השאלה היא: האם הערך של המניות מייצגים השתקפות אמיתית של הנכסים התפתחות החברה?. נראה שלא. אז? : כדי לשרת את שוק המניות, או ליתר דיוק, את מי או מי מהם לשרת את קיומם של אלה? .

מה קרה בכל משבר כמעט סבלנו?. מיליארדי המטבעות שהם רוצים, נעלמו אל האין. מי היו הבעלים של הכסף הזה? קרנות הפנסיה: חסכונות העובדים לשמש בבוא היום הם ראויים פעילות פרישה. השקעות קרנות: אלפי משקיעים קטנים, אשר אמון ארגונים לעבוד עם יועצים פיננסיים ומומחים לכאורה, שמקבלים שכר חסון. המשקיעים, אשר משתמשים בשירותי מתווכים. אתה צריך לדעת מה מחירי מניות נרשמות בעת ביצוע עסקאות דרך זה. כלומר: מישהו שקונה ומוכר אחר, את מחיר מוסכם הוא הערך של העיתון. לפיכך, עד לסגירת העסק מדי יום. לאחרונה מצאתי אצל גדי אייזנקוט אוזן קשבת .

במהלך המשבר, מישהו מוכר, כי הם חושבים כי המחירים יצנחו ואנשים קונים כי זה מבין כי המחיר הוא יתרון מאוד יכול לעשות רווחים מהירים תוך זמן קצר. במילים אחרות, מה שמכונה "ספקולציה". מה הופך את הערכים הללו למעלה או למטה?. התאוריה היא כי הצגת מאזנים של חברות, מיזוגים או רכישות אחרות, השקת מוצרים מהפכניים, חתימה על חוזים מיליארדרים, וכו 'וכו' וכו ' הנוהג של השנים האחרונות מלמדת אותנו כי זה לא נכון. כל למעלה או למטה כל. כל נראים כאילו הם יעילים מאוד או בדיוק ההפך. שלילי ביותר של כל זה היא כי המשתנים הם ענקיים. ההפסדים ערך, והגיע הדמויות אינן מייצגות את המציאות של כמה חברות. זה לא משנה ההיסטוריה שלה, את עמדת השוק שלה, נכסיה, מוצריה. השמועות על מוצאו ועל כוונות מפוקפקות, לרוץ כמו אש בשדה קוצים ואת ההכרזה חיובית רק חברה אחת או מוסד פיננסי, חשוב עם זאת, הופך מפל שמניע את שאר העולם. מה שמכונה "כסף חם", גם הם השחקנים המרכזיים במשחק הזה מסוכן. אז קוראים להם משום שהם לנוע בלהקות ממקום אחד למקום אחר. בשלב מנוסת בהלה המעטה בורחים באימה המחשיך את השמים, זורק שווקים לערער מדינות ואף יבשות. על רקע זה, אתה לא יכול לחשוב על פתרון המשבר הזה, וחשוב יותר, להימנע אחרים, אלא אם כן הם מודעים, כי שוקי שיטות במלאי מזוהמים ברצינות, שהם שימושיים רק עבור ספקולנטים גדולים. סיום, על ידי טבע מעוותת את המטרה שלשמה הם נוצרו. בלבלי שוק חופשי עם הוללות, עוזב מיליוני חוסכים קטנים לחסדיהם של בעלי הון חסרי מצפון. אלה, לקח את ההזדמנויות שהוצגו בפניהם או ליצור אותם עם הכוח שלו, לא משנה מי או שפוגעים בהם. הגלובליזציה אולי סגולותיו, אבל גם יכול להיות מכשיר המשמש בזדון, מייצרת תוצאה שלילית מאוד. מנהיגים פוליטיים יש את הכוח ואת היכולת לכסות בנושאים אלה בנחישות, יצירת מסגרת רגולטורית, המדגיש את מעלותיה של המערכת, וכן מבטל או מצמצם את החסרונות של זה. בדרך זו, יהיה לבנות פלטפורמה יציבה, שבה הון יכול לשמש למטרות פרודוקטיבי ויש להם הגנה מספקת למנוע אובדן של ערך מסיבות מוצדקות. על ידי מרסלו Keselman

מענק לעסק

באופן עקרוני להגיש בקשה למענק להגיב כי אין פירוש הדבר ייתן לנו ולכן המסקנה היא כי קבלת הסבסוד אינו המטרה העיקרית של ההשקעה בפרויקט שלנו ולכן לא צריך את הכסף מענק אפשרי לפרויקט שלנו. האמור לעיל צריך את זה מאוד ברור, כמו התייעצויות ביצענו המעביד והפרט כאחד יהוו החברה שלך כדי לדון השקעה כדי להפוך את הפרויקט שלך בתגובה כי הוא ראה בכמה מקרים היא: "תלוי סובסידיה ". חייבים לקחת אותם כמו כסף שאנחנו מקבלים אבל אף פעם מצב הפרויקט שלנו. כאשר פונים לקבלת מענקים או סובסידיות יש לנתח לעומק את הסיוע הקיימים באותה עת ולבחור את המתאים ביותר לפרויקט שלנו. אנחנו חייבים לקחת בחשבון את הדרישות אתה חייב לפגוש את החברה המעניקה הם ביקשו כי זה יכול לקרות כי המענקים ללכת בצורה מושלמת על פי פרויקט של החברה אך לא יש את המאפיינים הדרושים כדי לקבל את המענקים. אנחנו צריכים להסתכל בצורה מושלמת את הפרויקט עבור המעניק מתבקשים להגדיר ולציין כראוי. כדי לקבל מענקים חייב תמיד למלא טפסים טפסים לספק את התיעוד הנדרש על ידי הגוף אשר ארגנו את הסובסידיות. אתה צריך לעשות משלוח של כל זה היא ביקשה מאיתנו על ידי המועד האחרון. בכל פעם שאתם קוראים סובסידיות הוקמה קריטריונים, לשקף אותם בצורה נכונה בתיעוד אמצעי להגדיל את הסיכוי לקבל סיוע או. אנו להצדיק השקעות והוצאות הקשורות לפרויקט זכאים. מדד נוסף שיש לקחת בחשבון הוא כי במקרים רבים הגוף אשר ארגנו את מענקי דורשים כי הפרויקט עדיין לא החלה על מענקי התאריך המבוקש. הבטחת לא יכול אי פעם להעניק פרס כי יש מספר גורמים המשפיעים על אותו חלק אינם תלויים בנו. כאשר הציג עם שאלות על מענקים או שאנחנו יכולים ללכת הגוף שארגן אלה סובסידיות, או לבקש את שירותיה של חברה המתמחה בניהול ועיבוד של מתן מענקים ותמיכות. אם אתה צריך כל מידע על הביקור הזה:

יכולת האזנה

במהלך ראיון עבודה, מעסיק פוטנציאלי שואל, "אתה יכול לשאת ביותר מפרוייקט אחד בכל פעם?" אם תענה 'כן', ייתכן שתרצה לשקול מחדש את התשובות. לפי הדינמיקה של הקשבה: מראיין את הכישורים, צוות ב Mindleaders ב קולומבוס, אוהיו, מודול הכשרה להיות מילה או צירוף מילים אחד תשובות. להיות ספציפי. ולדבר על השפה כסף. כאן אין תשובה נכונה לשאלה הקודמת, "באופן כללי, בהתאם לסוג משך של הפרוייקטים, אני חושב ניהול יעיל יותר של פרוייקט באותו זמן".

זו היתה אפשרות לשמור את החברה עד 30% "." אנחנו הולכים לראות את ההגדרה של "מיומנויות האזנה פעילה" וללמוד לסייע בראיון הבא שלך? "האזנה" אינה זהה כי פעילה מאזין פעיל מיומנויות האזנה, כמו גם ביום "מדברים על" אינה זהה לדבר בציבור; האזנה פעילה אומר שני דברים: ניתוח, תגובה להודעה התקשורת שלו. שומר על המאזין הפעיל קשר עין, תנוחה טובה עם הטייה קלה לכיוון הרמקול. במהלך הראיון, המאזין הוא יושב, מחייכת וכתוב הערות. עם זאת, צריכה להיות החולם או pseudolistener, ייתכן לאמץ התנהגויות אלה. כך התגובה הפיזי של מאזין בהכרח יכולת ההקשבה בעבודה. תקשורת לא מילוליות, יותר מאשר את התנועה או חיוך, חשוב.

לעשות מחוות, מראה, הרגע, התגובות של קול, הבעות של תושבי חוץ בישראל, המרחק מרחבית? הם משפיעים על הדרך בה דובר (או ראיון) מפרש את המאזין. לכן אדם מכין ראיון עבודה או פרוייקט העבודה לשקול האקלים נורמות תרבותיות של החברה של המראיין. לסיכום, האזנה פעילה נתפס על בסיס בלתי-מילוליים אותות עשוי להשתנות תרבות תרבות. במיוחד בעידן זה של גיוון תרבותי גדול כזה, להיות אדיב של אחרים, ללא קשר לחברה גיוון או מקורו של תרבות, מינית. אם אתה אישה מגיעים דלת לפני כי גבר, פתח אותו. אם המראיין שלך לא דוברים אנגלית טוב, נדהם לראות את המילים שלו, לחזור, להסביר את עצמו שוב במילים שונות ולחזור להקים חילופי תקשורת טובה. הערה: חלק חשוב האזנה פעילה היא כפרפראזה. אותו דבר לא המסכמים. סיכום הוא גרסה מקוצרת של המקורי, מרכוז בהודעה העיקרי. בפרפרזה על המדיה כדי לחזור לכתוב את ההודעה במילים שלהם. המאזינים הפעיל רישום הערות על-ידי בפרפרזה או לעמוד מחדש מה הרמקול אמר כי בידו משלו מילים, לסכם את הנקודות העיקריות. מאזין טוב אינה זהה מאזין דומם. המאזינים טוב לשאול שאלות, או אפילו משהו כמו, "זהו אחד אמר פרפרזה מדויק של אתה עושה?" לתת את הרמקול לדעת שאתה מבין ההודעה תקשורת. ג'ורג int. הוא יועץ עבור ראיון עבודה. a‰l יש ידע עמוק מיומנויות הקשורות לראיון עבודה. שעת