מדריד גסטרונומיה

הסועדים בשולחן. מטבח ספרדי ידוע ברחבי העולם כאחת הכי טעים, בריא. בין גרסאות רבות שלו, הוא גסטרונומיה מדריד. STA היא רחבה ומגוונת. בשל מיקומו הגיאוגרפי, המנות שלה יש השפעות מאזורים אחרים של ספרד ומדינות נוספות. למרות המטבח מדריד הם דוגמה מובהקת מה זה כשלעצמו, בורי ביט של תרבויות אוכל שונות, אין זה אומר כי הבירה חסרה זהות משלו: טאפאס, יבלות או חטיפים של הדיונון הם מסורתית יותר שלך מפוארטה דל סול! זרם של מהגרים משאר חלקי ספרד היה מלא ניואנסים ומרקמים מדריד מנות עם נגיעות של moriscos ושל hispano-רומנוס. בנוסף, טמפרטורות קיצוניות של העיר השפיעו גם במתכונים שלהם, אשר מותאמים עונות השנה: חורף, כמו מרק או תבשיל המנות גיבוריו; בקיץ, קר כגון vinaigrettes של חומוס המנות הכי מוגש. מדריד היא מוקד הרעש של טאפאס.

זה מנהג נפוץ בכל ספרד. החומרים הנפוצים ביותר כוללים מאכלי ים, בשרים או גבינות. מגוון רחב של מנות טאפאס מדריד הוא עצום: חביתה ספרדית, אנשובי, חומץ, האוזן, דיונון, chopitos, תפוחי אדמה פיקנטי או רוטב שום, מעיים, קציצות, סגנון-גליציאנית תמנון… כמעט כל פופולרי במוסדות אשר מגישות מנות טאפאס. בכל שכונה טובה לטעום אותן, אבל מטעים ו La Latina הם השכונות המסורתית ביותר.

המנה היא cocido madrileño. זה תבשיל המבוסס על חומוס, בשר (בשר חזיר, עוף או בשר), נקניקים, ירקות (תפוחי אדמה) וירקות. בדרך כלל מוגשות מנות או שלושה רכיבים אינטראקטיביים: המרק הראשון עשה עם המרק; ואז קטניות, ירקות, בשרים ונקניקיות. מנות אופייניות אחרות הן מעיים מדריד, זני הקרביים של כבש או בקר, הרגל והאף של פרה, צ'וריסו, פודינג שחור; נזיד הבשר של עוף או עוף, תבשיל בשר עם ביצים קשות, שקדים, ציפור; החלזונות מדריד, מוגש עם רוטב חריף; שישן la Madrileña, שהוכנו בתנור; ביצה מקושקשת (היא הכרחית עבור ביקור מסעדת קאסה לוסיו לטעום התמחות זו); האוזן מרק שום, טורטילה של תפוחי אדמה, קלמארי המפורסם כריכים, קציצות, שרימפס, פטריות עם השום, patatas bravas, בקלה. לגבי יינות שלה, ללא ספק המפורסמים ביותר הם ליקר Chinchón ואת אניס. מדריד מאפה המסורת נמנה על הגאווה הגדולה ביותר עבור תושביה. ממתקים רבים מקושרים מסורות דתיות או סוג של החג: 1 בנובמבר, ארטיק ועצמות הקדוש; בחג הפסחא, הברכה; על ידי סן איסידרו, סופגניות; ב פוארטה, לחמניות; על ידי רייס, Roscón. ניתן לטעום את האריחים ואת מוצרי קונדיטוריה לאורך כל השנה. ראוי לציין הן את סיגליות השוקולד המפורסם בעולם עם חלומות גדולים או porras. גסטרונומיה מדריד הוא טעים ומגוון מאוד. כדי לטעום את המנות שלהם יותר אופייני, נוסע הבירה ואת השהייה. . תן את בלוטות הטעם שלכם ליהנות המעדנים מסורתי טעים ביותר!.

משלוחים מקבילים

הוא ישן בשלווה – אם נוכל להשתמש בביטוי זה בחייו של גניקולוג — לפתע והטלפון צלצל הטלפון המבורך הזה!… מי זה? – ענית מכעס – זה היה 2 שעות שינה, השעון צלצל 1-30 am מאסטר. אני אלוורדו נקראה כדי ליידע אותך כי יש ארבעה חולים בעבודה עבודה ונראה כי כולם באים כבר ההריון!… ? מה אתה אומר חסר? – אמר – אלוואראדו חייך והוסיף אבל אל תדאג כאן להשתתף בהם!. שתוק טיפש! – שיסלח לך – מ שבו הופרד לי בערך 12 בלוקים, לכונן את שעות הבוקר כמה דקות כבר היה שם, בזמן שהוא ישן עם הבגדים של הלידה כבר היה במחלקת היולדות באותו ומצאתי את התמונה בה עשה לי צמרמורתאלבארדו אסף את שתי אלונקות ששירתה במקביל, בעוד אישה אחרת איים עם ההצעה לעוד אלונקה, האישה הרביעית נדד כמו ברווז הקוראת אלונקה לשכב כי הרגשתי הרצון להציע, במהירות יולדת את אחד מהם. בשמחה ללא אפיזיוטומיה, לספק את היילוד ל ד ר הוגו-Pediatra-ו כל אחד מאתנו למד השני שניים זה כבר איימה לעזוב! עם אפיזיוטומיה כללו, אנחנו rogábamos כדי Huguito אל תבלבל בין הילדים, המשפחות היו גם, בזמן שאנחנו suturábamos האישה הרביעית התחילה לבכות. זה כבר החוצה אתה כבר לעשות ליידי?… אם הרופא לא עמדה!… או אישה?. לא רופאdoctorrr?. דוקטור Miguelitoo, כבר כאשר הם אמרו שמי אהבה נאלצתי להתכתב איתם ולא זה, כמו גם אני נשאר כי אפיזיוטומיה, פתחתי את הרגליים של הגברת רק כאשר ראשו של העובר וצווארי על ידי האיש הצעיר Introit לאן?. אני רוצה להיוולד, ממש חייב להוולד!-דומה היה לשמוע אותו, אני עזרתי לך, גברת דחף, היה נולד Albertito (así se llamaba סו אבי) לקח את השליה לשים כובע. וחזרתי לחולה לשעבר שלי בסוף התפראלבארדו כבר סיימו עם המטופל השני, באתי תפירת 4º החולה, ללכת אותם למיטות שלהם כאשר סיימת, והלכתי לישון אפילו קצר פעם אחת, כבר 4-30 לפנות בוקר, מחלקת הילדים היה משוגע.