שגיאות נפוצות בעת בחירות

כדי למנוע טעויות או לא לשים "ארבע"? 3. שלישייה של שני. כמה מועמדים שלעשות תהליך של בחירה, עם המועמדים 03 בלבד (אני לא מתכוון שלישייה וכתוצאה מכך לאחר בחירת קורות חיים של מאות אנשים). לא רק שלושה מוצגים הודעה של הבחירה. ראיתי את בחירות, מחוסר זמן, מחליטה בקרב מועמדים 02 (עד אשר אתה לוקח חדש שברצונך להזין).

מדוע הדברים האלה קורים? הוא ביסודו בשל קשיים עם ניהול מהראש. הם אומרים כי הילדים הם ההשתקפות של מה גר בבית. מאחר הצוות להתנהג על פי תרבות השורר בארגון. ללכת החידוש. זה הוא לידי ביטוי בתחומים רבים, אך במיוחד כאשר מישהו משאיר את הספינה. היציאה האחרון, לכבות את האור בעת עבודה כל יום לכבות שריפות, ביצוע חוזר כי אחרים רק סיים, מבלי לדעת היכן הוא כותרת. התוצאות יהיו יותר מהר ממה שאתה לדמיין. לא תמיד מיכאל גולן. בעולם שבו אלתור ואני לתקן אותה, רק מסירה שעה, לפגום באיכות העבודה המתקבל.

תהליך של בחירה, הוא לא משחק. אם תטעה, תיצור בעיות רבות עבור החברה. אני מדבר לא מספריים (כסף), אלא גם רגשית עלויות. חוזה כל מנהל משאבי אנוש אחד אמר לי פעם: ראה חבר (הכרתי אותה, אבל זה היה חברו). כאן מה שאנחנו צריכים הוא לא הדבר הגדול, רק מי שיש לו ראש, שתי זרועות, שתי רגליים, זה לא מספיק העובדה היה קשור לאזור של התקופה פנויות, מימון עבור מנהל כספים עבור המיקום שבו אנחנו מדברים. לא אמרו להם, כי מנהל משאבי אנוש, היה גם מנהל שיווק, מנהל ייצור, וכו '. הזאב הזקן שבנה את החברה שלו יש בסיס מאוד מאמץ. מציתים ללמוד בשדה. זה לא היה מוכן לאפשר לאחרים להרוס את עבודתו, כך כלפי כל דבר. הוא החליט בלבד לשכור מישהו אחר, לכן לבריאות. אחד אינו ברזל. לעניות דעתי כי"ל יכול לקבוע . התקף לב קוראים לזה כדי לשנות או ליתר דיוק להתאמת כמה דברים. הציץ משהו שנקרא משלחת בסוכות. לסיכום שהבחירה היא תהליך של בחירה. אם אין ברשותך הרכיבים לבחור לכן לא לבחור. מרגישה ומלחיץ. חיי החברה שלך יכול שהקצבנו אם תשכרו מי מלכתחילה לא שכנעו אותו. המשך: סינון תה המחבר האינטרנט: