קתדרלת נוטרה דאם

Cathédrale Notre – Dame de Paris, "גבירתנו של פריז", ידוע פשוט נוטר דאם היא קתדרלה יפה ממוקם את le דה לה מצטטים בפריז. זה היה מתכווץ במאה ה-13, כאשר סנט Louis השביעי (מלך צרפת) שלטו בממלכה יותר חזק ונאמן של אירופה. בנייתו החלה בשנת 1163, לא הושלם עד 1250. נוטרה דאם היא הדוגמה המושלמת של אדריכלות גותית צרפתית, עם פסלים, חלונות זכוכית צבעונית. הקתדרלה של נוטר דאם היא אחת הכנסיות המפורסמות ביותר של פריז, כנראה אחד המחזות המרהיבים ביותר בעולם. עם זאת, הקתדרלה המפורסמת גם כנסייה קתולית פעיל, כמו גם אתר עלייה לרגל, נקודת התייחסות של הקתוליות בצרפת – אירועים דתיים רבים חשיבות לאומית מתקיימים בכנסייה זו.

בנוסף, זה המבנה הייצוגי ביותר של הסגנון הגותי בעולם. הרומן המפורסם של Víctor Hugo-הגיבן מנוטרדאם, קוואזימודו, שימש אתן ניראות של הקתדרלה. את הקתדרלה של נוטר דאם ספג ירידה גדולה במשך מאות שנים, לאחר המהפכה הצרפתית, אותו ניצל מהשמדה אפשרי של נפוליאון, אשר מונה קיסר צרפת בקתדרלה ב-1804. הצמח הוא כמעט של צלב יווני, ספינת תענוגות בקושי בולטת זהה. קיימות תכונות מיוחדות רבות אשר יסייעו לנו לזהות את הכנסייה הזאת בתור מונומנט גותי: קשתות מחודדות, טיסה נפלאה התומכות, קמרונות משונן, רוזטות יפה עם חלונות זכוכית צבעונית.

זה מורכב naves חמש עם אמבולטוריום כפול מחולק למקטעים משולש, עם סדרה של מרובע קפלות מסביב, עם מה שיש מזרח הכנסייה הגדולה. הקישוטים הוא עשיר, המותאמים באופן מושלם המסגרת האדריכלית. מיקומו המיוחס ליד נהר הסיין (seine), (המוקף בגנים יפים, הופכים את הביקור של הקתדרלה חוויה בלתי נשכחת עבור הנוסע. בנוסף, אתה יכול לצלם אותה הוא מן כל הגשרים לחצות את הנהר, שכן ניתן לראות מכל אחת מהן. כל, כל אחד אחד בחזיתות של נוטר דאם הם מאוד יקר: הצד המערבי היא הבולטת ביותר, עם שלה שני מגדלים של 69 מטר גובה, שלה שלושה פורטלים הגותי הרוזטה של יופי יוצא דופן, שראשיתה 1,220 ושומר עדיין מרבית תחרת חלונות זכוכית המקורי. על המערב בצד "Emmanuel. הוא גם הבניין הגבוה ביותר הפעמון המפורסם הפורטלים בשלושה החזית המערבית הם דוגמאות מושלם של האמנות הגותית של הימים הראשונים. הם מראים סצנות של יום הדין האחרון, María הבתולה את החיים של סנטה אנה. פורטלים שייט צפון ודרום יש גם מתפקוד פורטלים. בחוץ מצליח ליצור איזון מושלם בין הציר האופקי והאנכי, כי המגדלים איגוף החזית סיימו במרפסת וגם כי המומנטום כלפי מעלה של פורטלים מתנגדת אופקי נמשך על ידי גלריה המלכים. הפנים הוא מרשים כמו החיצוני, במיוחד המסדרון המרכזי לבין המזבח. לאחר מגדל אייפל, הקתדרלה של נוטר דאם היא השני הכי ביקר אנדרטה בפריז. אל תחמיצו אותו. כדי לגלות את האנדרטה של צרפת ואת כל יתגלפה, להישאר. כתובת: במלון זה Place du דה המטרו נוטרדאם: סיטה או רכבת RER Saint-Michel) (קו 4): Saint-Michel (קו C) אוטובוס: קווים 21, 38, 47 או 85.