לתרומתו החשובה

אולי לתרומתו החשובה ביותר הוא הרעיון של טיפוסים, הבין כמו תמונות המשקפות אוניברסלי דפוסי התנהגות אנושית וניסיון. הוא קרא להם גם תמונות הקדמוני. מאפייניה הם אוניברסליים והם דפוסי אוטונומית ועמוק. טיפוסים אלה מגיחים קולקטיבית הכרה, איפה הוא הם צברו בעקבות חוויות החיים של אבותינו לאורך מורשתנו פילוגנטי. הם מודפסים בתוך הנפש שלנו, מתגלמים כמו דפוסי התנהגות הטמון בכל אדם. הם יכולים להיות מתואר באופן סמלי פעולות של דמויות מיתולוגיות ומצבים לעורר רגשות, תמונות ועיצובים אוניברסלי.

רוברטו Assagioli היה הראשון להשתמש במונח Transpersonal (1965) במובן הנוכחי. זה שונה הכרה מעולה (עם תוכן שמתווה Supraconciente או העצמי Transpersonal, Transpersonal) של תת-מודע קולקטיבי (עם טיפוסים pre-personales). אברהם מאסלו: כתב העת של פסיכולוגיה Transpersonal בשנת 1968. התרומה שלך קשורה לחוויות הפסגה המהווים המפתח כדי להכניס transpersonal. הם חוויה בו הזמן נעלמת, התקיימו כל הדרישות.

תפיסת המימוש העצמי והגשמה מתקרב למצב של יחידת מאפיינים מיסטיים. בשנת 1977 קן וילבר היה מאיר כמו שלהם מפות של רמות שונות של המודעות וההתפתחות שלה מנקודת מבט transpersonal. כמו כן, פסיכותרפיה המתאימים בכל רמה. בספרו הפרויקט אטמן (בעריכת Kairos, 1980) בוחנת את מושגי ומסגרת תיאורטי לפסיכולוגיה Transpersonal. . זה אחד המבריקים להוגי דעות בתחום זה. . י: סטניסלב גרוף-זה אחד מהכותבים החשובים ביותר בפסיכותרפיה Transpersonal. זה התחיל בתור פסיכולוג ו פסיכואנליטיקאי בשנת 1956, עושה מחקר על אס די. אחת התרומות החשובות ביותר שלו הוא מטריצות הלידה. איתם הוא מספק תובנה בשלבים שונים של התהליך של הלידה ובעקבות שמדפיסה את התהליך הזה נפש האדם, וכן פסיכופתולוגיה שלא יסולא בפז. (S.Grof, Transpersonal פסיכולוגיה: לידה, מוות, ורעיונותיו בפסיכותרפיה, בעריכת Kairos, ברצלונה, 1985) באופן כללי הטכניקות Transpersonal מתייחסים ההנחיה של הברית הלא-שגרתי של התודעה. חוויות אלו אפשרו לצפות כי לא רק את הנפש הוא מכיל שדה רמת ביוגרפי, אבל זה כולל שני שדות transbiograficos: התחום הלידה הקשורים לחוויית הלידה ואת השדה transpersonal כי יש לעשות עם תופעות של הזדהות חווייתית עם אנשים אחרים, בעלי חיים, המיתולוגי, ארכיטיפי, או חזיונות אב קדמון זיכרונות מחוויות רגשי ופיזי מאוחסנים הנפש, לא קטעים בודדים אלא מורכבות הכוכבים Grof שנקרא COEX (מרוכז לחוות מערכות). Grof מבינה את COEX כמו עקרונות ארגוניים כלליים של הנפש האנושית. תפקיד חשוב בחיינו פסיכולוגי והם יכולים להשפיע על הדרך שבה אנחנו תופסים או תופסים אחרים, איך אנחנו מרגישים ביחס אליהם. יש דינמיקה בין אירועים חיצוניים ומערכות COEX. אירועים חיצוניים יכול להיות מופעל על פי המערכות שלנו-COEX, בתורו COEX יכול לעשות כי אנחנו תופסים, תתנהגו בצורה שלא ניצור את מהות אותם בחיי היומיום שלנו. Grof פיתחה נושם Holotropic, טכניקה המשתמשת נשימה התעצמה, מוסיקה, פחחות, ציור ושיתפתי אינטגרציה עם אלה שמעדיפים. להמציא את הסדנה. . הנה, המטפל מספק שיטה שימושית עבור עבודת פנים, מצב שאינו רגיל של התודעה. ליצור סביבה בטוחה, תמיכה רגשית ואמון לפיתוח של תהליך זה מיתרגם השפעה חזקה על האיזון של רגשות וריפוי. היא בעלת פוטנציאל גבוה לפיתוח אישי. הם יכולים לעבוד עם הרגשות ולשחרר בושה, אשמה או כעס. זה כל כך, כי באופן אוטומטי להביא להכרה התכנים הכרה בעלי מטען רגשי חזק, זה psicodinamicamente יותר חשובים-כי זמן מסוים וזה יהיה זמין להיות משולב ונבדק בשלמותו. . זה גם טכניקה שימושית לשימוש לפני התנאים פסיכוסומטית או אנשים אחרים בתנאים אורגניים שונים. ד ר Eduardo Szwarcer.