לאכול פירות וירקות

להוסיף ירקות של צבע, טעם, מרקם אמצעי האחסון שלנו דיאטה יומיומי. יש עשרות ירקות שונים אשר ניתן להכין מאות דרכים. אז, מה עדיף? אין טוב יותר. מה שעליך לעשות הוא לאכול ירקות שלך, רבים מהם, כל ימי במגוון של דרכים ודאגה עצירה אודות שיטות הכנה. מגוון הוא … מפתח גס שמן הרבה ירקות טעם נפלא בדיוק באופן בו הם ישירות מן הגינה. חסה, עגבניות, סלרי, כרוב, בצל, צנון, גזר אפשרויות מתרחשות כאן. אך באותה מידה להניח נמצאו עם קצוץ למעלה ברוקולי, כרובית, אפונה, שעועית, קישואים בתוך קערת אתחול עם רטבים. em רוחצים ', לחתוך' em ולאכול אותם.

הו, כן, גם יכול להכין סלט! אורז מאודה אדים מחומם ירקות ומעדן את המרקם. זה הוא רך יותר הרתחת ומאפשר כי הצמח לשמור על הצבע שלו אם הוא לא מופרז. השתמש ספינת הקיטור של פלדת אל-חלד מתאים בגודלו ומחבתות הכי טוב. הקפד להשתמש ב- pan עם מכסה צמוד. יש מספיק מים רק לגעת בתחתית הספינה. המים יש לבשל על חום נמוך בעוד הם כל ירקות מבושלים. רותחים ירקות לרתיחה זה באמת קורה אופנה, אך היא שיטה לגיטימית הכנה! החשש הגדול הוא אובדן החומרים המזינים. כל שיטות בישול לגרום לאובדן של ירקות משהו טוב.

אם נקודת הרתיחה, מנסה למצוא דרך להשתמש מים הירקות שהורתחו ב- (כלומר, רוטב או סלסה) לשאת מזינים בטבלה. ירקות צריך להיות בקושי מכוסה מים. מביאים את המים לרתיחה (מכוסה) ולאחר מכן, לאט רוחשות עד שהירקות מתרככים. מיקרוגל פופולרי מאוד ירקות, שכן הוא שומר על צבע, טעם, מזינים. ניסוי וטעייה יהיה המדריך שלך, עם מיקרוגל, מאחר משתנים רבים מעורבים. עם זאת, כמה קוים מנחים יסייע לך … האוכל לשים בתנור, מעניקה לך יותר זמן לבשל. להעריך את זמן הבישול במקום exaggerating. להיות מבושלים מאכילת מזונות קצת יותר. Over-is נהרס מזון מבושל. אוכל ישירות מתוך המקרר ייקח יותר זמן לבשל את טמפרטורת הסביבה. כל המזון ימשיך לבשל לאחר שהוסר במיקרוגל. היא חלק בתהליך הבישול, עליך לקחת בחשבון כדי להימנע על בישול. מערבבים פריי שיטה מהירה מאוד של ירקות טיגון מהיר, בשר (אופציונלי), רטבים ב- pan כדי להפוך ארוחה. בעיקר הקשורים לאוכל אסיאתי. המפתח עושה גם הוא ההכנה. כל הפריטים כדי להיות מבושלים יש לחתוך לגודל המאפשרת להם לבשל במהירות הווק. חשוב גם הווק מחוממים טמפרטורה גבוהה, עקבי. ירקות לשמור על צבע ובהירות שלהם עם סוג זה של המטבח (אם לא מוגזמות). אופים Abrillante! במיוחד עבור ירקות 'שורש' תפוחי אדמה, לפתות וגזרים, גזר, סלק. לחתיכות בגודל דומה, מברשת בקלילות עם שמן זית והכניסו בתנור של צלייה. גודל החלקים לקבוע את זמן הבישול, אך הם מצפים כי לפחות 40 דקות. הלבאסי, פנים הוא לח נוצי. לבוש עם שמנת חמוצה, שמיר. יום! ברביקיו יש קיץ לצעוק משהו כמו מנגל word? האהבה של מנגל. זהו בעיקר לבישול להבה פתוחה, כך יכול לחול על מחנה ובחורף גם. בישול מן השינויים זה הכל רק על האוכל. יהיה עליך אלומיניום, אש וירקות טריים. תפקידו של שומן, לחתוך ירקות שלהם והכניסו את החבילות סגור על הגריל. להיות הרפתקנים, באמת קשה להתעסק עם זה! ג'ודי ויליאמס מחלק את זמנו בין מנהל המדיה, אמא של אדמה האלה. לחפור Huertas N מייצג דרך נקייה, ירוקה לגדל מזון משלהם. האתר מכסה את כל ההיבטים של צמיחה, המטבח ושימור היבול שלהם.