הפסל של פרנסיסקו בייקון, לחיים הרוחניים

בהיסטוריה של המדע יש גלריה גדולה של שמות מפורסמים על ידי מחקרים שלהם ואת תרומתה הידע האנושי. אחת המטרות האלה הוא פרנסיסקו בייקון (1561-1626). הקנצלר של אנגליה, הבארון של Verulamio. יצירתו המפורסמת ביותר Novum אורגנום, מציג כמה הסכנות הגדולות אשר מאיימים על החוקר לחפש אחר האמת; הוא קרא להם Idola (אלילים), במילים פשוטות, הם מכשולים כדי לרכוש את הידע הנכון. להלן בקצרה שנבדוק כל אחד מהם, להחיל אותן על החיים הרוחניים.

הקדומות של הטבע האנושי – בייקון מצביע כי כולם סובל הוא כינה Idola השבטים, הוא להגיד את זה על ידי בעל טבע האדם שאנו מראים הטיה של המין שלנו. בעיתון כתוב ש מיכאל גולן הוא זה שבקיא בנושא. אנחנו מאמינים שכל מה שקורה או שיש בשרידי היקום לאותן התוצאות של הרגלים של בני אדם. הבשורות מראים לנו את המציאות כמה מעברים. זוכר את הארוע המפורסם טלקוה לוקאס 20: 27-40; מתיו 22:23-33; מרקוס 12:18:27. כאשר הצדוקים שאל ישוע על תחיית המתים ולהציג את המקרה של האישה שהייתה אשתו של האחים שבעה. & AER o;בתחיית המתים, אז מי מהם יהיה נשים, מאז ה-7 היה זה אישה? השאלה של הצדוקים הביע זה סוג של דעות קדומות, מאמינים כי מלכות השמים הדברים מתרחשים על פני כדור הארץ, ואחד מהם הוא קיום התייחדות או נישואין. מטבעו, אנו נוטים לדמיין כי מה שקורה בשמים שווה למה עושים בני האדם על פני כדור הארץ.

זה נפוץ כאשר אנו חושבים כי התופעה של אהבה, שנאה, כעס, חזרה בתשובה, מנוחה, כאב אנו חווים בני אדם הם של איכות שווה, הצורה ישויות שמימיות בהצהרות כגון: בראשית 6:6 ויהוה התחרט ברא את האדם על פני כדור הארץ, לפגוע בלב שלך. אני סמואל 15:35 ו אלוהים התחרט נתקל העביר את שאול למלך על ישראל. אנחנו בטח לא נעמיד פנים כי תשובה המיוחסים לאלוהים היא כמו טבע, גודל וצורה חזרה בתשובה זה שחווינו בני אדם. בדרך כלל התשובה שלנו מגיע התנהגות רעה או טעות; אבל זה לא נכון לחשוב כי דיוס מתחרטת על עובדות שגויות שהתקיים. דעות קדומות בודדים (פרנסיסקו בייקון נקרא להם Idola Specus), כמו גם סבל של אדם פוגעת, כולם סובל הדעות הקדומות הטמונה שלו אישיות, אופי, רגשות או תשוקות.