אנלוגיה בין ניהול ארגונית כוורת דבורים

התיאוריה הארגונית בכוורת הסרט הכוורת, נולדו לביצוע פונקציה מסוימת, לאחר בחירה מראש על-ידי הרמה כוורת כבר בחירת המשימה יוצאים עם חדרים פנויים לבצע את התפקיד עד למותה, תמיד עושה את אותה משימה. מציית התרבות של כוורת אנלוגיה: מאז הסיווג של תיאוריות של ניהול של המאה ה-21. xx, נוכל להתחיל על הפונקציה, עבודה לפתח התמחות ו תנאי ההזדמנות כאשר אחרים עמדות. גם עברנו כמה מצבים קשים בתוך הארגון בשל תרבות הפנימי שלה. העבודה דבורים לקבץ כך הם יכולים לבצע משימות שלהם ביעילות רבה להגיע למטרה של יצירת הדבש להאביק הפרחים עם הפעלה ביעילות, אנלוגיה: ארגוני עובדים להיות עבודה יעילה, אשר דורש וביניהם להגיע למטרה מסוימת.

  אחת מהדבורים החליט לעזוב את הכוורת כדי לראות את העולם החיצוני, לפני ביצוע הבחירה של פעילות שלה בתוך הארגון אשר הוא יצטרך לבצע עד מותו.

אנלוגיה: חברות מסוימות יש גם להסתכל על השוק עם הוליסטית יותר, כדי לראות אם הוא הזמן שינויים בתוך הארגון, כדי לשמור על או להגדיל את חיוב, צורך לשבור כמה פנימית מחסומי תרבות פרדיגמות אפילו.   הדבורה הקטנה הצליחו לשנות בתוך התרבות של הכוורת, לפיכך התערב במחזור של טבע, כמעט כיבוי פרחים ודבש בעולם. אנלוגיה: בתהליך שינוי דרגת סיכון גבוהה מאוד, לא תמיד שינויים אלה להתרחש באופן חיובי עבור ארגונים.   דבורה קטנה על פרק טרגי הכניס יחדיו תוכנית כדי להתגבר על השגיאה בתוך השינוי המוצע, ובכך לחסוך פרחים ודבש. אנלוגיה: הארגון פועל על תכנון, להצלחה של פעולות ושינויים שלהם. מציית הירארכיה אחת. הדבורה הקטנה שבר פרדיגמה ראשיות, אשר מעולם לא לדבר עם בני אדם, לאחר מדבר אל חבר. אנלוגיה: יש פרדיגמות רבים אשר אנו החזיקו בעבודה שלנו, לעיתים קרובות לאחר מעבר הצליח לטפס על ההצלחה.